W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Pomysł na zestaw klocków Lego z Metallicą
dodane 20.11.2023 19:37:26 przez: Marios
wyświetleń: 970
Na stronie producenta najsłynniejszych kloców na świecie widnieje zakładka "pomysł na produkt", a w niej pojawiła się propozycja, by do sprzedaży trafił zestaw Lego przedstawiający... Metallicę na scenie trasy M72! A wszystko zbudowane jest z 2972 elementów.


Autor projektu tak opisuje swój pomysł:

Podobnie jak wielu fanów Metalliki na całym świecie, byłem pod wielkim wrażeniem zdjęć i filmów, które widziałem w Internecie, a które przedstawiają ogromną scenę i wieże, na których wyświetlane są fantastyczne wideo-projekcje i olśniewająca gra świateł. Pojawiła się więc inspiracja; górę wzięło podekscytowanie i po prostu musiałem to teraz zbudować.

Oglądając [fragmenty koncertów], byłem całkowicie oczarowany. Postanowiłem zebrać zdjęcia i zrobić notatki ze wszystkich europejskich występów, a następnie spędziłem lipiec pracując nad prototypem. W sierpniu zacząłem składać zamówienia [ i budować w weekendy, a wszystko to opisywałem na Instagramie. W październiku kończyłem scenę i upewniałem się, że mam wszystkie elementy potrzebne do zbudowania wież. Wszystko w tym projekcie było wyzwaniem! Okrągła scena, zmienne wysokości i wieże (lub jak je nazywałem przez wiele miesięcy: rzeczy ekranowe). Postanowiłem dodatkowo utrudnić sobie zadanie, ograniczając się do płyty bazowej o wymiarach 48x48, aby mieć pewność, że nie stanie się ona zbyt duża, aby móc ją pokazać.

Dlaczego miałby to być dobry zestaw? Powody są dwa: LEGO i Lars Ulrich - prawdopodobnie dwa najsłynniejsze duńskie produkty eksportowe. Lepszym pytaniem mogłoby być: Jak to się jeszcze nie stało, że takiego zestawu nie ma? Zarówno fani LEGO, jak i fani Metalliki są zapalonymi kolekcjonerami, oba obozy to miłośnicy w każdym wieku, a ten zestaw spodoba się każdemu.
Mam nadzieję, że fani LEGO, którzy na to popatrzą, docenią nie tylko fakt, że to wszystko zostało zbudowane fizycznie, ale spojrzą także na moje techniki budowania okrągłej sceny, wielu jej poziomów i wież. Mam nadzieję, że gdy fani zespołu na to spojrzą, ci, którzy już mieli okazję doświadczyć koncertów tej trasy, przeniosą się wspomnieniami do owych dwóch niezapomnianych wieczorów, a ci, którzy wybierają się na nie w 2024 roku, będą jeszcze bardziej zajarani zbliżającym się weekendem i poczują: "CHCĘ TO mieć w kolekcji!"

Tworzenie sprawiło mi mnóstwo frajdy i jestem bardzo zadowolony z tego, jak wyszło. Bardzo chciałbym, aby Rodzina Metalliki miała możliwość zorganizowania własnego koncertu trasy M72. Jeśli pewnego dnia będziesz chciał coś takiego zbudować, poświęć chwilę (tylko tyle!) na założenie konta na stronie LEGO IDEAS i kliknij przycisk SUPPORT. Aby produkt mógł przejść dalej, potrzeba 10 0000 głosów. Wówczas zostanie sprawdzony przez LEGO w celu rozważenia go jako potencjalnego zestawu do kupienia, zbudowania. Udostępnienie na ulubionej platformie mediów społecznościowych pomoże innym zobaczyć i wesprzeć ten projekt. Dziękuję za Wasze wsparcie!


Na ten moment zestaw M72 zebrał niemal 4.000 z 10.000 głosów.


Overkill.pl


Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak