W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Robert (i nie tylko) o "M:SKOM" i tworzeniu nowych kawałków
dodane 01.01.2004 00:00:00 przez: Overkill.pl
wyświetleń: 1111
Robert Trujilo udzielił ostatnio wywiadu australijskiemu magazynowi Undercover News, odpowiadał na pytania dotyczące nowego dokumentu "Metallica: Some Kind Of Monster".


"Bruce Sinofsky i Joe Berlinger, dwóch wielokrotnie uhonorowanych dokumentarzystów, zrobili filmy pod tytułem "Paradise Lost" i "Brother Keeper". Właściwie to zapoznali się z Metalliką robiąc muzykę do "Paradise Lost". Udało im się stworzyć pewną więź z Larsem i chłopakami, więc pomyśleli, że fajnie by było sfilmować zespół, Metallika po przemyśleniu zgodziła się. Potem, kiedy Jason zamierzał opuścić zespół i wszystko zaczęło się nieco paprać, stwierdzili, że to faktycznie dobry moment na sfilmowanie zespołu, ponieważ to miał być czas przemiany i mogłoby to być inne i ciekawe.

To nie jest film z koncertu ani nic z tych rzeczy, to spojrzenie na ten zespół od drugiej strony. Jest to bardzo ciekawe bo zobaczycie Metallikę bardziej od rodzinnej strony, zobaczycie te strony ich osobowości o które nigdy byście ich nie podejrzewali.

Widziałem go, nawet w nim występowałem, ale nie wiedziałem co z tego ma wyjść dopóki nie uświadczyłem pierwszego pokazu, który wgniótł mnie w fotel. To było naprawdę ciekawe".

Premiera na festwalu Sundance dała filmowi świetne recenzje i wszystko idzie dobrze. To był pewnego rodzaju eksperyment. Ne wiedzieliśmy co się stanie czy chociażby ktoś się tym zaciekawi. To nie koncert... To nawet nie dokument o St. Anger. Owszem, jest tam trochę o St. Anger, ale nie o piosenkach, tylko o tym, co zaszło i co się stało z energią zespołu.

Cóż, najpierw będzie w kinie, potem na DVD. Teraz się to wszystko ustala i umowy zaczynają być gotowe. Jak będzie dobrze to [powszechnie dostępne będzie to] za dwa, trzy miesiące".
Dyskusja dotycząca dokumentu odbywa się na forum: <a class="link" href=http://metallica.isp.net.pl/forum/viewtopic.php?t=997> ::: Dokument o Metallice w kinach na początku 2004 roku :::</a>

Podziękowania dla AMAT3UR

Kolejna wypowiedź (na oifcjalnej stronie dokumentu M: SKOM znajduje się obszerny wywiad z oboma reżyserami) Bruce Sinofksy - o tym jak bardzo zaskoczyła go uwaga jaką skupiono na filmie podczas festiwalu w Sundance :
" To zadziwiające. Nigdy nie doświadczyliśmy czegoś podobnego, ludzie walczą o prawa do dystrybucji naszego filmu. Rozumiesz, jako dokumentaliści nigdy nie opływaliśmy w pieniądze, F.U. money. Tamtej nocy położyłem się spać z myślą, że to może się zmienić."
"Film stawia pytanie: jak znieść ciężar bycia gwiazdą rocka, gdy osiągasz wiek średni, jesteś ojcem i nie chcesz tak imprezować, jak robiłeś to wtedy, gdy imprezowałeś. I pytanie najważniejsze: w jaki sposób nadal nagrywać dobre płyty, gdy odniosłeś tyle sukcesów?"


Jak mówią plotki (w których zawsze jest sporo prawdy):Firma Elektra próbowała swego czasu przekształcić nieukończonyjeszcze film w telewizyjny reality show (być może nieco poważniejszą wersję show pt. The Osbournes).Gdy we wrześniu 2003 zespół obejrzał 3,5 godzinną wersję filmu, Lars powiedział:
"To nie jest tylko film o zespole Metallica, to jest film o relacjach międzyludzkich".

Co później nastąpiło? Metallica zdecydowała się stanąć po stronie twórców filmu i ich pierwotnej jego wizji i wykupiła od firmy Elektra jej 50% udziałów w produkcji, przez co wydała łącznie na to przedsięwzięcie 4 miliony dolarów. Pamiętacie jak swego czasu pojawiła się plotka o rzekomym udziale Larsa w programie typu reality show? Jesli nie to kliknijcie
Tutaj .
Poniżej zamieszczam rozkład emisji dokumentu na różnorodnych festiwalach:

International Film Festival - Santa Barbara (USA) (informacje o biletach: <a class="link" href=http://www.sbfilmfestival.org/filmfest/index.htm> link </a>)
--- 1 luty, niedziela, godz. 22:30 - Metro
--- 7 luty, sobota, godz. 23:00 - Metro
International Film Festival - Berlin (Niemcy) (informacje o biletach: <a class="link" href=http://www.berlinale.de/en/f_main_einst.html> link </a>)
--- 6 luty, piątek godz. 17:30 - CineStar 1
--- 8 luty, niedziela, godz. 09:30 - CineStar 7
--- 11 luty, środa, godz. 12:00 - CineStar 6
True/False Festival - Kolumbia (USA) (informacje o biletach: <a class="link" href=http://www.truefalse.org/home.htm> link </a>)
--- 14 luty, sobota, godz. 16:00 - Missouri Theatre
International Film Festival - Tempere (Finlandia) (informacje o biletach: <a class="link" href=http://www.tamperefilmfestival.fi/2004/eng/prog_map.html> link </a>)
--- 6 marzec, sobota
South By Southwest Film Festival - Austin (USA) (informacje o biletach: <a class="link" href=http://www.sxsw.com/film/?PHPSESSID=247352df61f3b973edd91b9c251346c0> link </a>)
--- 12 - 20 marzec
International Documentary Festival - Chicago (USA) (informacje o biletach: <a class="link" href=http://www.chicagodocfestival.org/> link </a>)
--- 1 - 12 kwiecień
San Francisco International Film Festival - San Francisco (USA) (informacje o biletach: <a class="link" href=http://www.sfiff.org> link </a>)
--- 14 - 29 kwiecień
Film Festival - Newport Beach (USA) (informacje o biletach: <a class="link" href=http://www.newportbeachfilmfest.com/> link </a>)
--- 15 - 25 kwiecień
Hot Docs Canadian International Film Festival - Toronto (Kanada) (informacje o biletach: <a class="link" href=http://www.hotdocs.ca/> link </a>)
--- 23 kwiecień - 2 maj
Film Festival - Nashville (USA) (informacje o biletach: <a class="link" href=http://www.nashvillefilmfestival.org> link </a>)
--- 26 kwiecień - 2 maj
Film Festival - Maryland (USA) (informacje o biletach: <a class="link" href=http://www.mdfilmfest.com> link </a>)
--- 7 - 9 maj
Film Festival - Lake Placid (USA) (informacje o biletach: <a class="link" href=http://www.lakeplacidfilmfestival.com> link </a>)
--- 2 - 6 czerwiec
Athens International Film Festival - Ateny (Grecja) (informacje o biletach: <a class="link" href=http://www.aiff.gr> link </a>
--- 12 - 21 wrzesień
Film Festival - Londyn (Anglia) (informacje o biletach: <a class="link" href=http://www.lff.org.uk> link </a>)
--- 14 - 28 październik
Recenzje dokumentu możecie znaleźć pod poniższymi linkami :

Culture Dose
Movie Martyr
Glob And Mail
News Day
In Die Wire
NY News
NY Times
Film Stew
Poniżej dalsza wypowiedż Roberta, już niedotycząca dokumentu, ale jammowania za sceną podczas koncertów w Australii (pełny wywiad znajduje się tutaj ):
"To dobry czas aby być w Metallice. Wspaniały. Każdej nocy przed wyjściem na scenę pogrywamy wspólnie, czasami około półgodziny. Rozgrzewamy się, ale większość czasu poświęcamy na szukanie nowych pomysłów na kawałki. To nowe wibracje i czasami zablokowujemy się w "jam-roomie". Ciężko jest to zostawić i iść grać koncert. Ale zawsze nastawiamy nagranie, tak, że wszytsko jest udokumentowane. To ekscytujące chwile."


Na Met On Tour znajduje się video z 23 stycznia, na którym zarejestrowano przedkoncertowe popisy Roberta. Polecam !!!

ToMek 'Cause We're Metallica
AeroMet


Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak