W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Wywiad z Jamesem
dodane 01.01.2004 00:00:00 przez: Overkill.pl
wyświetleń: 1402
W wywiadzie jaki James Hetfield udzielił przed kilkoma dniami dla nowozelandzkiego magazynu internetowego The New Zealand Herald możemy przeczytać ( tutaj ) między innymi o tym, że zespół już dawno chciał zagrać na Big Day Out, a teraz dodatkowym plusem jest to, że jest tu ciepło [w Australli jest teraz środek lata]. Przyznał, że dwu-godzinne koncerty są zawsze przewidziane na festiwale, gdy grają swoje własne koncerty mają możliwość pograć dłużej, co i tak nie jest zbyt dobre dla ich starych kości.

Na pytanie, jaki jest najstarszy utwór James powiedział, że najlepszym do zagrania zawsze był Seek & Destroy. To Co przynosi najlepszy oddźwięk to kawałki z St. Anger ale również "For Whom The Bell Tolls'" czy "Nothing Else Matters", natomiast najgłośniej fani śpiewają przy "Master Of Puppets"
Przy doborze kawałków do setlisty dyskutują o tym, czy to coś będzie pasować, czy też nie, czy da się ten lub inny utwór wpleść po poprzednim itp. Następnie idą udają się do "tuning and attitude room" aby w czasie jammu nabrać energię na koncert, odmówić krótką modlitwę i być gotowym do skopania tyłków tych, którzy na to czekają. Po koncercie standardowy prysznic, uzupełnienie płynów, i zjedzenie czegoś, - "... I just usually like to chill out" . Jeśli nie ma specjalnej okazji to James idzie spać, jeśli coś się dzieje to i on w tym uczestniczy.


Następnie rozmowa potoczyła się na temat filmu Metallica:Some Kind Of Monster"
Czy podoba Ci się to co z tego wyszło?
J.H. : Yeah , widziałem to raz i jak dla mnie wystarczy.
Ten film był kręcony w czasie nagrywania St. Anger ?
J.H. : Tak, to były dwa lata walki, po odejściu Jasona, po moim pójściu na rehabilitację, i w czasie gdy nie wiedzieliśmy czy kapele będzie dłużej trwać. Interesujące jest właśnie to, że filmowcy tam byli i tym zaczęli. To nie jest tylko o nagrywaniu płyty, to przerodziło się w coś więcej.
Coś podobnego zrobiliście podczas nagrywania Czarnego Albumu.
J.H. : tak, ale to jest znacznie głębsze, bardziej osobiste życie, kłótnie, bójki.
Czy jest tam gdzieś Dave Mustaine ?
J.H. : tak, on jest tam. Jak układają się wasze wzajemne relacje?
J.H. : W porzadku
Utrzymujecie kontakt ?
J.H. : Wiesz, toczyliśmy walki, Nie kontaktujemy się z nim zbytnio. Gdy on tam był mnie wówczas nie było, poszukiwałem swojej własnej duszy.
Stare trashoiwe kapele jak Exodus, Nuclear Assault czy Death Angel odżyły, koncertują co o tym myślisz?
J.H. : Wspaniale.
Czy nadal śledzisz ich poczynania? Kirk był w Exodus swego czasu.
J.H. : Kirk był w Exodus, i ech, oni też przeżyli ciężkie chwile, wokalista zmarł. Pozostałe kapele - wszyscy byli dookoła gdy zaczynaliśmy.
A teraz na nowo powracają
J.H. : Uważam, że to świetnie, jeśli chcą to robić to dlaczegóż by nie, jeśli czują się na siłach, jeśli czują się dobrze to powinni przetrwać. Niektórzy powinni czasem się rozstać, aby móc się później zejść tak by metal trzymał ich znowu razem.


W dalszej części wywiadu James przyznał, ze ostatnią kupioną płytą było Mars Volta i Queens of the Stone Age. Na pytanie czy interesuje się cięższymi odmianami metalu odparł, że podoba mu się Hatebreed - szczególnie gdy nagrywali nową płytę był to muzyczny odpoczynek dla jego uszu. Przyznał również ze bardzo się cieszy z nominacji do nagrody Grammy - szczególnie ze to 22 rok ich kariery.

... Czy masz jakieś na przyszłość ?
J.H. : Mamy wiele kawałków, których nie wydaliśmy na St. Anger, chyba coś około 18 utworów. Być może pewnego dnia ujrzą one światło dzienne. Być może kilka z nich odnowimy, ale nie ma bariery dla rzeczy nowych, wszystko co gramy w "Tuning and Attitude" Room to nowe rzeczy.
Wciąż coś piszesz ?
J.H. : Nie można przestać pisać, nie można tego tak po prostu wyłączyć.


Na zakończenie przyznał, że po zakończeniu tras koncertowych zapowiedzianych na ten rok udają się na krótką przerwę, aby każdy z nich mógł pobyć chwile z rodzinami, a następnie zaczynają nagrywanie nowego albumu.

I na koniec coś nie związane z wywiadem: Marcella Francesca Hetfield, najmłodsza córka Jamesa, obchodzi dziś swoje DRUGIEurodziny.ToMek 'Cause We're Metallica
AeroMet


Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak