Fastnews
Koncertowisko!
Powerwolf, Katowice 2022-11-14

Zespół powróci do Polski w ramach trasy „Wolfsnächte Tour”, promującej ich najnowszy album „Call Of The Wild” (2021, Napalm Records). Wraz z Powerwolf na scenie pojawią się wyjątkowi goście: brytyjskie Dragonforce oraz Warkings z Grecji.

 

POWERWOLF

Powerwolf powstał w niemieckim Saarbrücken w 2003 roku, a założyli go muzycy, którzy wcześniej grali w kapeli Red Aim i którzy przybrali sobie pseudonimy Charles Greywolf (gitara basowa), Matthew Greywolf (gitara), Falk Maria Schlegel (klawisze), Attila Dorn (wokal). Niemiecki rdzeń zespołu pozostał od tamtej pory niezmienny. W 2011 roku uzupełnił go Holender Roel van Helden (perkusja).


Wilcza wataha z Niemiec wielokrotnie gościła w Polsce, w której może zawsze liczyć na gorące przyjęcie licznych fanów. Ich techniczny i melodyjny power metal o sznycie wziętym z gotyckich horrorów prawdziwą furorę zrobił jednak w ojczyźnie Powerwolf. Albumy "Preachers Of The Night" (2013) i "The Sacrament Of Sin" (2018) zdobyły tam szczyt oficjalnego notowania płyt. Panowie mają na koncie również dwie złote płyty w Czechach. Powerwolf otrzymywał czterokrotnie wyróżnienia prestiżowego niemieckiego "Metal Hammera", w kategoriach: "Najlepszy debiutant", "Najlepszy album powermetalowy", "Najlepszy zespół niemiecki" i "Album roku" (za wspomniany "The Sacrament Of Sin").

 www

DRAGONFORCE (Wielka Brytania) power metal, speed metal: 


Dragonforce narodził się w 2001 roku. Dragonforce opisywano jako połączenie Journey i Slayera albo Bon Jovi na speedzie. Styl muzyki kapeli to szaleńczo szybka i niezwykle techniczna gra gitar (grę Hermana bardzo wychwalał, chociażby Kirk Hammett z Metalliki), galopująca sekcja oraz wysoki melodyjny wokal. Zespół czerpie nie tylko z power i heavy, lecz również speed metalu. Dragonforce odniósł spory sukces w USA, gdzie status złotej płyty otrzymał album "Inhuman Rampage" (2006). Ten sam materiał pokrył się złotem na Wyspach, podobnie jego następca "Ultra Beatdown". Pochodząca z tego albumu kompozycja "Heroes Of Our Time" otrzymała w 2009 roku nominację do Grammy w kategorii "Najlepszy utwór metalowy". 


https://dragonforce.com/
https://www.facebook.com/dragonforce/
https://www.youtube.com/watch?v=eLed4rps7wI

 

WARKINGS (Grecja) power metal:


Nie tylko Sabaton prowadzi lekcje historii do metalowej muzyki. Podobną ścieżkę obrali również Grecy z formacji Warkings. O ile jednak Szwedzi koncentrują się wyłącznie na wojnach, historycznych bitwach i bohaterach wojennych, o tyle grecka kapela dodaje do tego jeszcze wycinki z mitologii greckiej, rzymskiej i nordyckiej. Zespół Warkings istnieje zaledwie od 2018 roku. Panowie o ksywach The Viking (gitara basowa), The Spartan (perkusja), The Crusader (gitary) i The Tribune (wokal) muzycznie oddają cześć Helloween, Gamma Ray, czy Manowar, a tekstowo kłaniają się przede wszystkim bogom wojny i świata podziemnego.


https://www.warkings.rocks/ 
https://www.facebook.com/warkingsmetal
https://www.youtube.com/watch?v=VcDNUTG-3TQ