W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
JAMES HETFIELD o nowym albumie, trasie koncertowej i szczepionkach - ciąg dalszy tłumaczenia marcowego wywiadu dla fierce podcast
dodane 07.05.2021 21:54:42 przez: No Leaf Clover
wyświetleń: 6107
Dzisiaj na blabbermouth.net pojawiła się wzmianka na temat marcowego wywiadu z Hetfieldem, w którym opowiadał między innymi o nowym albumie i możliwościach powrotu do koncertowania. Wypowiedział się również na temat szczepionek na COVID. Fragment tego wywiadu tłumaczyliśmy już w marcu, a dzisiaj przedstawiamy jego kolejne fragmenty.

James Hetfield był gościem 11 odcinka podcastu „The Fierce Life” 19 marca. Podczas półgodzinnej rozmowy, którą można usłyszeć poniżej, James potwierdził, że mają napisane około 10 nowych kawałków. Marios już w marcu, po ukazaniu się wywiadu pisał o tym TUTAJ. Dzisiaj odgrzewam kotleta tłumaczeniem artykułu z blabbermouth.net zawierającego kilka niepublikowanych jeszcze przez nas fragmentów.
James Hetfield zapytany, czy Metallica planuje wydać nowy pełny album, czy tylko kilka piosenek powiedział: „Cóż, miejmy nadzieję, że nowy album. Jakkolwiek by to nazwać w dzisiejszych czasach - myślę, że to album, płyta CD, grupa piosenek, zbiór, cokolwiek, stream lub jakkolwiek forma w jakiej posiadasz teraz muzykę. Ale tak, kilka piosenek. Napisaliśmy sporo piosenek. Więc najpierw zobaczymy, ile nam się podoba, a potem je tam umieścimy. Jesteśmy dość samolubni, lubimy to co piszemy”.

James mówił również o procesie pisania piosenek podczas pandemii koronawirusa, mówiąc: „Na pewno tym razem było trochę inaczej”. Chcąc się spotykać, zacząłem robić cotygodniowe spotkania na Zoomie tylko po to, żeby się odmeldować. A potem powiedziałem im kiedyś: „Hej, napiszę coś. Zagram coś i wyślę do was chłopaki. Zrobicie z tym co chcecie, zobaczycie, co się stanie gdy nałożymy na to inne ścieżki [audio/video - przyp. No Leaf Clover]. W ten sposób zrobiliśmy wersję „Blackened” 2020. Po prostu nagrałem coś. Oni tego wcześniej nie słyszeli. Grali do tego. Potem trochę się dołączyli. Następnie zaczęliśmy eksperymentować z tworzeniem przez Zooma. Lars i ja spotykaliśmy się razem, albo Kirk i Lars, i mieliśmy trochę czasu na pisanie tego czy owego. Było to trudne z powodu opóźnienia w przesyłaniu dźwięku, więc nie mogliśmy właściwie grać razem, ale graliśmy na ścieżce nagranej wcześniej i oglądaliśmy siebie nawzajem. Mieliśmy naszego producenta, który obsługiwał mój komputer, kiedy ja grałem. On uruchamiał mój komputer z LA, a ja jestem w Vail [Kolorado]. A potem Lars miał asystenta obsługującego swój komputer z LA - jest w San Francisco - i graliśmy razem i to było dość dziwne. Zaczęliśmy pisać. Mamy około - nie wiem - ponad 10 piosenek napisanych w ten sposób. A potem w końcu się spotkaliśmy. Tylko tyle możesz zrobić przez Zooma”.

James zapytany, czy uważa, że ​​Metallica zagra w tym roku trasę koncertową powiedział: „Nie mam pojęcia. To nie zależy ode mnie. To naprawdę zależy od bezpieczeństwa wszystkich - nie tylko fanów, ale także załogi i nas. Nie jestem pewien, co to oznacza w przyszłości jeśli chodzi o szczepionki. Jestem trochę sceptyczny co do otrzymania szczepionki, ale wydaje się, że ta sprawa się rozwija i ludzie to robią [szczepią się - przyp. No Leaf Clover]. Mam wielu przyjaciół, którzy to zrobili. Nie jestem co do tego do końca przekonany. Mam jednak nadzieję, że nie dojdzie do momentu, w którym trzeba będzie mieć ten stempel szczepionki na COVID w paszporcie lub coś, co trzeba by było wszędzie zabierać. Ale jeśli do tego dojdzie, podejmę wtedy taką decyzję. Zostaliśmy zaszczepieni, aby pojechać do Afryki, więc nie jest tak, że nigdy wcześniej nie byłem szczepiony. Ale jako dziecko nigdy nie miałem szczepień z powodu naszej religii. Więc to był jedyny raz, kiedy jedną miałem - kiedy wybieraliśmy się na safari w Afryce”.

No Leaf Clover
Overkill.pl

Waszym zdaniem
komentarzy: 5
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Corsar
09.05.2021 15:37:29
O  IP: 0.0.0.188
W Metallice na pewno James jest najbardziej prawilny. Poglądy jego są, jak na faceta - normalne. Nie pajacuje w kolorowych ciuchach, nie robi z siebie eko-oszołoma, nie tańcuje, jak mu w telewizji zagrają, nie uprawia politycznej gównoburzy, ma zainteresowania męskie, popiera rodzinę i wiarę. Mnie też te szczepienia śmierdzą na kilometr, tak jak i ta pseudo pandemia. Wirusy zawsze w powietrzu latają. Raz są silne, innym razem słabe. Ciągle ewoluują, bo ludzie ingerują w biologię, naturę. Jak słyszę, jakie ludzie mają objawy tego covida, to im mówię, że to już od co najmniej 4 lat grasuje po świecie. Ja co roku na grypę chorowałem, aż do 2017, kiedy dopadła mnie jakaś nowa odmiana grypy. Zdychałem jak nigdy. Wtedy nikt o pandemii nie gadał, a ludzie tak samo jak dziś chorowali i szpitale jeszcze bardziej przepełnione były. Od tamtej pory tylko lekkie przeziębienia mnie łapały. No, skutkiem ubocznym leczenia było, że mi tarczycę wywaliło i się leczę teraz na to.
koynrad
09.05.2021 11:02:00
O  IP: 0.0.0.195
James zawsze wydawał mi się mieć konserwatywne poglądy, z pewnością bliżej mu ro Republikanów niż Demokratów ale nie epatuje tym publicznie, jak to maja w zwyczaju te wszystkie gwiazdki ze światka muzycznego czy innego by pokazać jak to słuszne poglądy mają

Tez fajnie mówi o tym w poniższym wywiadzie

https://www.youtube.com/watch?v=UXDDkbHKxls

Pokaż podgląd
JackFixxer
09.05.2021 03:18:35
O  IP: 0.0.0.109
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ale cos co w US jest okreslanie ze cos jest lewe czy prawe ma sie nijak do tego jak sie to ma w Europie czy w Polsce. Wiekszosc ludzi z Europy niezaleznie czy z lewa czy z prawa ze swoimi pogladami np na ochrone zdrowia czy prawo pracy w stanach bylaby obrandowana jako komunisci. Kalifornia ze swoja "lewicowoscia" i tak jest bardziej "prawicowa" od wiekszosci krajow Europy. James zdaje sie juz jakis czas temu przeniosl sie do Arizony z powodu ludzi jak to okreslil "ktorzy uwazaja sie za tolerancyjnych ale sa tylko tolerancyjni wobec podobnych do sobie" czy jakos tak i nie dorabialbym do tego jakies politycznej ideologii.
outlaw
09.05.2021 00:17:16
O  IP: 0.0.0.91
Od dawna przypuszczam, że James jest jedynym członkiem zespołu, któremu lewicowe poglądy, tak popularne w Kalifornii, nie przypadły nigdy do gustu. Mówię z satysfakcją
Marios
08.05.2021 16:35:13
O  IP: 0.0.0.89
Ja również religii covidian i jej wyznawcom mówię stanowcze raczej nie :)
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak