W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Lars bohaterem duńskiego serialu dokumentalnego
dodane 28.03.2023 15:35:49 przez: Marios
wyświetleń: 3745
26 marca br. premierę miał trzeci odcinek dokumentalnego serialu pt. Danskere i verden (Duńczycy na świecie). Jednym z bohaterów najnowszego odcinka został perkusista Metalliki.


Stéphanie Surrugue to dziennikarka i pisarka o korzeniach duńsko-francuskich, która postanowiła odbyć podróż po sześciu kontynentach i opowiedzieć historie o duńskich emigrantach, którzy na świecie odcisnęli swe piętno – zarówno ci z przeszłości, jak i obecnie działający. Duńczycy na świecie to sześć odcinków z sześciu kontynentów; to serial, który stara się opowiedzieć, jakie to ślady Duńczycy zostawili na świecie, i z czym ludziom spoza Danii kojarzy się duński naród. Oto światowe dziedzictwo kulturowe Danii.

W trzecim odcinku pani Surrugue odwiedza Amerykę Północną i ląduje m. in. w San Rafael w HQ – kwaterze głównej Metalliki. Lars zaprasza ekipę telewizyjną w swoje skromne progi i wspólnie z żoną serwuje herbatę. Na przestrzeni dziejów marzenie o Ameryce zwabiło tysiące Duńczyków za Atlantyk. Teraz Stéphanie Surrugue podróżuje śladami trójki z nich: gwiazdy kina niemego Karla Dane'a, perkusisty Metalliki, Larsa Ulricha, który miał grać w tenisa oraz Williama Knudsena, który został królem przemysłu samochodowego w Detroit, ale porzucił wszystko, gdy zadzwonił prezydent i poprosił go o pomoc w wygraniu II wojny światowej.

Lars: Możesz wywieść Duńczyka z Danii, ale duńskości z Duńczyka już nie. Godzinny odcinek (z częściowymi polskimi napisami) do obejrzenia na stronie serialu tutaj.Marios
OverkillWaszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak