W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
OTTTO - Life is a Game. Premiera nowego albumu
dodane 24.03.2023 00:34:28 przez: Marios
wyświetleń: 3066
Zespół Tye’a Trujillo prezentuje nowy album, zatytułowany Life is a Game. 24 marca br. na strimingach wylądowało dziesięć nowych utworów.


Ci z Was, którzy obserwują poczynania dzieciaków Metalliki w miarę na bieżąco, wiedzą, że Ottto zaprezentowali dotychczas cztery utwory zwiastujące najnowsze dzieło. Jeszcze w połowie ubiegłego roku w sieci udostępnili nagrania Skyscraper (na albumie w nowym miksie) i wyłącznie w formie teledysku numer Ride Low, natomiast w styczniu 2023 oficjalnie zapowiedzieli wydanie pierwszego pełnoprawnego albumu w karierze. Zatytułowali całość Life is a Game i puścili w striming drugi singiel – My Pain. Koncertowe wersje części materiału przygotowywanego w studiu pojawiły się już w listopadzie 2022 roku na winylowym albumie live pt. Locos Live in Venice, który wypuszczony został (w ilości ledwie 1000 sztuk) z okazji Dnia Niezależnych Sklepów Muzycznych.

A jak praca nad nowym studyjnym materiałem? Atmosfera pracy nad tą płytą polegała na naszym wyjściu z własnej strefy komfortu i poczuciu się całkowicie wolnymi – wyjaśnia gitarzysta i wokalista OtttoBryan Ferretti. Szerzej popatrzyliśmy na rzeczy, które można zrobić. Był taki fajny element naszego zestrojenia i skupienia na strukturze kawałków, które to elementy z nas po prostu wypływały. Tye dodaje: Nasza EPka, którą wydaliśmy w roku 2020, zawierała sporo utworów, z którymi siedzieliśmy kilka lat. Przy "Life is a Game" wrażenia były inne. Poświęciliśmy naprawdę sporo czasu, by nadać klimat każdej nowej kompozycji.

Po wydaniu w 2020 roku EPki pt Ottto, kapela zagrała spore ilości koncertów (pojawiali się m. in. na Bottle Rock, czy Lollzapaloozie, a także wspierali koncertowo weteranów z Suicidal Tendencies, gdzie obaj panowie T (syn i ojciec) wystąpili wspólnie. Tye Trujillo (basista) dodatkowo zajął się nagraniem nowych partii gitary (o dziwo!) elektrycznej do słynnej wersji Master of Puppets z finału czwartego sezonu bijącego rekordy popularności serialu Stranger Things. Znamy więc prawdopodobne źródło tego, dlaczego to właśnie ten kultowy album w ubiegłym roku był w Stanach najpopularniejszym winylowym wydawnictwem z katalogu Metalliki, sprzedając się w liczbie 91 000 sztuk. Wrzesień 2021 to także ważny moment w życiu Trujillo juniora – poniekąd syn w symboliczny sposób po latach zastąpił ojca, występując w składzie Suicidal Tendencies na festiwalu Blue Ridge Rock. Tye zagrał pełny, regularny koncert.

Teraz junior powraca z macierzystym zespołem Ottto i nowym albumem. Od czasu EPki z 2020 roku w składzie kapeli nastąpiły zmiany na stanowisku perkusisty: Jonaha Abrahama (już w czasie komponowania materiału na nowy album) zastąpił najpierw Ryan Duswalt, a chwilę później za bębnami na stałe zasiadł Patrick „Triko” Chavez. Część nowych kompozycji to wspólna robota trio Trujillo/Ferretti/Abraham (m. in. My Pain, Skyscraper, Scopa).

Album Life is a Game wyprodukował Tim Harkins (inżynier dźwięku na albumach Korna, czy Jerry’ego Cantrella). To on siedział za stołem i wspomagał nagrywanie takich klasyków, jak Cantrlellowski Degradation Trip z 2002 roku, a także dwa klasyczne albumy grupy KornUntouchables oraz See You on the Other Side. Harkins pracuje z Ottto już od jakiegoś czasu: zajął się produkcją nagrań, które wylądowały na wspomnianym winylu Locos Live in Venice wydanym z okazji Record Store Day w końcówce ubiegłego roku. Na tej koncertowej płycie znalazło się osiem utworów, które zarejestrowano 11 marca 2022 roku w Juice Magazine HQ.

Zestaw utworów nowego albumu przedstawia się następująco:

1. My Pain
2. Skyscraper
3. Night Howlers
4. Scopa
5. Let Them Return
6. Ride Low
7. Dance of the Dead
8. Trip
9. Cosmos
10. The Void


Ostatnim przedsmakiem zapowiadającym album jest teledysk do utworu Dance of the Dead. Pieczę nad obrazkiem trzymali producenci wykonawczy w osobach Roberta Trujillo i Terry’ego Chaveza.


Marios
Overkill.plWaszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak