W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Metallica: Wczesne lata. Film dokumentalny dla Spotify Premiera - 18 sierpnia 2016
dodane 17.08.2016 12:13:38 przez: Marios
wyświetleń: 3909
Platforma streamingowa Spotify przygotowała nowy film dokumentalny, traktujący o początkach kariery Metalliki. Film powstał przy współpracy z Metallicą, mamy więc najnowsze spojrzenie samych zainteresowanych na temat wczesnych lat zespołu. Premiera filmu nastąpi 18 sierpnia 2016 roku.

„Landmark” to autorska seria dokumentalna o najważniejszych momentach w świecie muzyki, stworzona dla nowego pokolenia słuchaczy. Niezależnie od tego, czy chodzi o początki thrash metalu, czy o wydanie klasycznego albumu, każdy film serii „Landmark” zbiera wiarygodne opowieści ludzi z różnych środowisk, by wyjaśnić nie tylko to, co się stało, ale dlaczego to wciąż się liczy.

James, Lars i Kirk spojrzeli wstecz na okres formowania się Metalliki. Seria składa się z czterech części pod wspólnym tytułem "Landmark – Metallica: The Early Years". Dokument zadebiutuje na Spotify 18 sierpnia. Wszystkie części będą miały premierę jednocześnie.

"Landmark – Metallica: The Early Years" podzielony jest na cztery rozdziały zatytułowane: „Metal Militia”, „Metal Up Your Ass”, "Sophistication And Brutality", oraz "Armageddon's Here". Każdy z rozdziałów oferuje ekskluzywne wywiady z Hetfieldem, Hammettem i Ulrichem, w które to wywiady wplecione będą nagrania archiwalne i wspomnienia współtowarzyszy z tego wczesnego okresu (np. Scott Ian). Film zawiera również animacje stworzone przez Anthony’ego Schepperda, oraz adekwatną do filmu playlistę utworów.

Część pierwsza poświęcona jest pierwszemu spotkaniu Jamesa i Larsa. Hetfield wspomina: „Kiedy spotkałem Larsa, był to śmierdzący europejski dzieciak”. Natomiast Lars mówi o Jamesie: „Był bardzo nieporadny”. Rozdział drugi przynosi do Metalliki Hammetta i obejmuje prace nad debiutanckim albumem. Część trzecia poświęcona jest ostatnim chwilom Cliffa w zespole. Czwarta część skupia się na dochodzeniu do sławy.

Każda seria składa się z krótkich filmów, które można oglądać jako osobne, samodzielne rozdziały, lub ciągiem w pół godziny.


Zapraszamy do Spotify 18 sierpnia.
Overkill.pl

Waszym zdaniem
komentarzy: 4
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
a7xsz
17.08.2016 13:22:35
O  IP: 212.160.172.83
Konkluzją Larsa tego wywodu jest:
- odpowiedni balans między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością,
- skakanie raz do przodu raz do tyłu.

Ja w ostatnich latach nie widzę tego balansu, tylko widzę przeszłość oraz widzę tylko skoki do tyłu.

Marios
17.08.2016 13:18:25
O  IP: 88.156.227.33
a7xsz, dobrze, że źródło podałeś, bo jeszcze bym uwierzył, że Lars rzeczywiście powiedział tylko o "jebanym akcie nostalgii". Na szczęście xyz podała całą wypowiedź. I w tejże wypowiedzi jest więcej uwielbienia przeszłości, niż w jakiejkolwiek innej. Bo po "jebanym akcie nostalgii" jest jeszcze najważniejszy łącznik ALE i leci cała lawina informacji o tym, dlaczego sięganie wstecz jest zajebiste.

xyz
17.08.2016 12:48:41
O  IP: 93.105.36.201

Lars: “Było absolutnie niesamowicie. Drzwi się w ogóle nie zamykały: nie jesteśmy kolesiami, którzy zatrzaskują drzwi dla znajomych. Nie chcę Metalliki zmieniającej się w jebany akt nostalgii, ale jednocześnie kochamy naszą przeszłość, jesteśmy pełni wdzięczności dla naszej przeszłości. Jest wiele dobrej zabawy przy sięganiu pamięcią wstecz i przeżywaniu niektórych momentów z nowo odkrytym poglądem na życie oraz nowo odkrytym uznaniem wzajemnych relacji. Na przykład szansa zagrania z Davem po tych wszystkich zajebistych sprawach przy Wielkiej Czwórce, wszystkie te doświadczenia łączą się niczym pajęczyna. Siedziałem tam i przez cały czas byłem uśmiechnięty. To zdecydowanie było połączenie się z przeszłością. Nie chcę jednak spędzić reszty mojego życia żyjąc przeszłością. Dla mnie chodzi tu o znalezienie odpowiedniego balansu pomiędzy teraźniejszością, przyszłością i przeszłością, i robimy co możemy, aby nawigować w tych trzech stanach jak najlepiej. To coś, na co pozwala osiągnięty przez nas sukces, w takim znaczeniu, że jesteśmy w stanie skakać między nimi raz do przodu, raz do tyłu.”
a7xsz
17.08.2016 12:37:08
O  IP: 212.160.172.83
żródło:
http://overkill.pl/Lars-i-Dave-o-koncertach-w-Fillmore,3894.html

Lars:
“Nie chcę Metalliki zmieniającej się w jebany akt nostalgii (.)
,Nie chcę jednak spędzić reszty mojego życia żyjąc przeszłością. Dla mnie chodzi tu o znalezienie odpowiedniego balansu pomiędzy teraźniejszością, przyszłością i przeszłością, "


Jednak Metallica to jest jebany akt nostalgii i osobiście nie widzę tego odpowiedniego balansu. Widzę samą przeszłość i zero przyszłości.
Dopiero co się ukazywały te wszystkie wznowienia, albumy itd itp, a tu znów film o początkach.
Gdzie jakiekolwiek szczegóły dot. nowego albumu ?
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak