W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Diamod Head wydaje rocznicową edycję albumu Lightning to the Nation
dodane 22.11.2020 15:05:51 przez: No Leaf Clover
wyświetleń: 2274
Mija właśnie 40 lat od wydania krążka Lightning to the Nations. Na tę piękną rocznicę zespół pod dowództwem Briana Tatlera przygotował okolicznościowe wydawnictwo. W całej układance nie zabrakło Metalliki. Krążek trafi do sprzedaży w piątek 27 listopada.
Z racji tego, że Diamond Head mieli tak mocny wpływ na wczesną karierę Metalliki, cover No Remorse wydaje się czymś najzupełniej odpowiednim. Chciałem nagrać jakiś numer z debiutu Metalliki, Kill 'Em All - wyjaśnia założyciel i gitarzysta Diamond Head, Brian Tatler. Częściowo dlatego, że Metallica nagrała utwory z naszego debiutu, Lightning to the Nations i czułem, że w ten sposób historia zatoczy koło. Nikt w naszej kapeli nie wiedział jak zagrać coś z Kill 'Em All. Ostatecznie podjąłem decyzję, że wszyscy powinniśmy nauczyć się "No Remorse". Później, kiedy zagraliśmy to sali prób od razu zabrzmiało to świetnie, było bardzo w stylu Diamond Head i naprawdę efekt nam pasował. Z czterech coverów jakie w końcu nagraliśmy, ten od Metalliki od razu zabrzmiał najlepiej. Widziałem Metallicę na koncercie jakieś 20 razy i nie za często grają "No Remorse", ale zawsze wychodzi wspaniale kiedy to robią!

Z tych czterech coverów nad "No Remorse" prawie wcale nie musieliśmy pracować - dopowiada wokalista oraz producent odnowionej wersji albumu, Rasmus Bom Andersen. Wszyscy musieliśmy się nauczyć tych partii, a jest to bardzo trudne do zagrania, ale na próbach brzmiało to fantastycznie i pomyśleliśmy: "Tak, to będzie mega". Kiedy tak siedzieliśmy nad "No Remorse" było w tym coś surrealistycznego, bo kiedy nad tym pracowaliśmy wydawało się to niesamowicie znajome.

Gdy Diamond Head wydali Lightning to the Nations 40 lat temu w 1980 roku, niewielu mogło przewidzieć jakie ten krążek będzie miał znaczenie dla brzmienia heavy metalu nowej generacji. Zwarty, wypełniony riffami krążek okazał się jednym z katalizatorów muzycznego ruchu, znanego dziś pod nazwą Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu. Na przypadające w tym roku czterdziestolecie wydania, album wraca odnowiony, ponownie nagrany i odświeżony. Debiut Diamond Head to powiew świeżej, metalowej energii, a w 2020 roku słuchacze doświadczą nie tylko zjawiska świeżo brzmiących, ostrych numerów z naprawdę skromnie zmienioną aranżacją, ale także posłuchają czterech doskonałych kowerów z No Remorse na czele.

Album ponownie nagrano w kilku lokalizacjach - od Francji po domowe studia członków zespołu, jednak głównym ośrodkiem prac była miejscówka Andersen’s Raw Sound Studios w Londynie. To właśnie w Londynie gitarzyści Andy "Abbz" Abberley wraz z Brianem Tatlerem między lutym a marcem 2020 zarejestrowali partrie gitar. W momencie, gdy uderzyła pandemia, Andersen pracował nad albumem od kwietnia do lipca pod czujnym uchem Tatlera, który czuwał nad miksami i końcowymi poprawkami w sierpniu br. tuż przed oddaniem albumu do masteringu, który wykonano w londyńskim Metropolis Studios.Lightning to the Nations 2020 jest albumem na którym Diamond Head dodatkowo rozwijają skrzydła. Oprócz siedmiu klasycznych numerów na nowo nagranych, zespół opracował utwory Led Zeppelin, Judas Priest oraz Deep Purple. Premierę albumu przewidziano na 27 listopada 2020. Wydawcą jest Silver Lining Music.
Setlista:

Lightning to the Nations
The Prince
Sucking My Love
Am I Evil?
Sweet and Innocent
It’s Electric
Helpless
No Remorse (Metallica cover)
Immigrant Song (Led Zeppelin cover)
Sinner (Judas Priest cover)
Rat Bat Blue (Deep Purple cover)


Diamond Head w składzie:

Brian Tatler - gitara
Rasmus Bom Andersen - śpiew
Andy "Abbz" Abberley - gitara
Karl Wilcox - perkusja
Dean Ashton - bas

Do tej pory ukazały się jeszcze dwa teledyski promujące Lightning to the Nations 2020:Marios
No Leaf Clover

Overkill.pl


Waszym zdaniem
komentarzy: 9
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
koynrad
25.11.2020 00:05:17
O  IP: 0.0.0.31
i to jest zdrowe podejście, na siłe nikogo nikt jeszcze do niczego nie zmusił a zazwyczaj to zawsze miało odwrotny skutek.
Jak tak pacze na to nagranie to widać ze chłopak już dawno złapał bakcyla i co ważne ma frajde z tego a to już dobry prognostyk, no ale jak się ma takiego tate to inaczej byc nie mogło hehe

Mam nadzieje że jak mój maluszek podrośnie to też podzieli gusta muzyczne taty i se kiedyś pojedziemy na mete hehe o ile chłopaki jeszcez będą gracNIKT
24.11.2020 21:43:32
O  IP: 0.0.0.83
koynrad
To się okaże:D Teraz dzieciaki mają za dużo przedmiotów, które świecą na kolorowo i bardzo łatwo obsługuje się je jednym palcem, co raczej znacznie rozprasza i rozleniwia. Ja nie naciskam. Niech ma dzieciństwo, a jak będzie chciał być muzykiem metalowym, to warunki ma takie, że ja pierdole:D
koynrad
24.11.2020 21:33:48
O  IP: 0.0.0.31
No NIKT nie powiem kopara mi troche opadła jak zobaczyłem co Twój chłopak wyprawia hehe widze że muzycznie odbiera i nadaje jak staruszek i nie jeden pewnie forumowicz na tym portalu.

Rośnie młode pokolenie muzyków :)
NIKT
23.11.2020 21:53:23
O  IP: 0.0.0.83
koynrad
Niech słucha tego, czego słucha:D Nie musi mnie zaskakiwać;)

https://www.facebook.com/100009592715020/videos/2563091124020620/
koynrad
23.11.2020 19:52:30
O  IP: 0.0.0.31
NIKT a kto wie może Teraz Twój syn Cię czymś zaskoczy i historia zatoczy koła hehe
NIKT
23.11.2020 18:00:14
O  IP: 0.0.0.83
Pamiętam jak pod koniec lat '80 pierwszy raz usłyszałem "AM I EVIL" w wykonaniu Metalliki.. Wchłonął mnie ten kawałek i przepadłem bez reszty.. Siedziałem do późna w słuchawkach przewijając bez przerwy ten utwór i nie mogłem nasycić uszu, aż do momentu kiedy wrócił mój ojciec z drugiej zmiany około północy. Byłem tak "naspidowany", że mało nie wyskoczyłem ze skóry:D "Tato, tato!! Posłuchaj tego!!":D Byłem w tedy jeszcze młodym chłopcem i nie mogłem mieć pojęcia czyj to jest utwór;) Ojciec założył słuchawki na chwilę i od razu widziałem po jego oczach, że w jego głowie dzieje się coś niepokojącego:D Mój ojciec słuchał rockowej muzyki jak AC/DC, Queen,.. W sumie Metalliki już słuchałem nałogowo, więc obeznany był z muzyką metalową jako tako, ale chyba pierwszy raz przyszło mu się mierzyć z taką muzyką na słuchawkach:D Powiedział tylko: "Ale to jest kurwa ciężkie.. Kładź się spać, bo do szkoły nie wstaniesz":D
Jakie było moje zdziwienie po kilku latach, kiedy się dowiedziałem, że to nie jest utwór Metalliki, tylko jakiegoś DIAMOND HEAD :D:D
NIKT
23.11.2020 17:27:49
O  IP: 0.0.0.83
linchpin
Ben Zimmermann niedawno pochylił się nad muzyką naszej rodzimej Alcoholiki i zrobił ich autorski utwór "Inside Of Me".

https://www.youtube.com/watch?v=zyNvvoU6dKk

Pokaż podgląd
linchpin
22.11.2020 21:37:59
O  IP: 0.0.0.79
Fight Fire With Fire z orkiestrą też pali suty!

https://youtu.be/FRxwgzLBhKI
linchpin
22.11.2020 21:29:16
O  IP: 0.0.0.79
https://youtu.be/555B0c8HBVI

Obczajcie ten kawałek i cały kanał. Gość miksuje swoje ścieżki orkiestry z wersjami live utworów. Różnie to wychodzi, ale To live Is to Die z linku powyżej moim zdaniem zacne. Oczywiście wrzuca tylko utwory, które nie znalazły się na obu S&M.
OVERKILL.pl © 2000 - 2023
KOD: Marcin Nowak