W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Metal Massacre: The Story of the Legendary Album - premiera filmu dokumentalnego o słynnej składance, na której zadebiutowała Metallica
dodane 29.09.2023 20:02:55 przez: Marios
wyświetleń: 2329
... a właściwie Mettallica. W sobotę 28 października na antenie AXS TV premierę będzie miał dokument poświęcony pierwszej składance z serii Metal Massacre. O historii powstawania tego legendarnego dziś wydawnictwa opowiedzą m.in. Lars Ulrich i James Hetfield. Na ekranie pojawi się oczywiście również twórca całego zamieszania - Brian Slagel - założyciel wytwórni Metal Blade. To właśnie Metal Massacre - owa "składanka dziewięciu nowych metalowych kapel z Los Angeles" była pierwszym albumem wypuszczonym pod banderą Metal Blade.


Zapowiedź filmu wylądowała półtora roku temu na kanale wytwórni Briana Slagela. Teraz wreszcie dokument o legendarnej metalowej składance wypłynie na szerokie wody i zostanie zaprezentowany na AXS TV. Metal Massacre... Wydana w czerwcu 1982 roku, zawierała utwory takich nieznanych kapel jak: Ratt, Malice, no i Mettallica, a na kolejnych dwóch dotłoczeniach pierwszej części - już prawilnie - Metallica. Na ekranie zobaczymy sporo członków zespołów, które na kompilacji się pojawiły. Jest Stephen Pearcy z Ratt, jest Betsy Weiss z Bitch; jest też John Kornarens! Ten słynny John "od 50 baksów" Kornarens! - przynajmniej Lars go zapewniał, że tak będzie podpisywany w podziękowaniach na każdej następnej płycie Metalliki :)

Anthony Kornarens (Avatar): To był początek. Chodzi mi o to, że [ten składak] zapoczątkował Metal Blade, zapoczątkował całą serię pt. "Metal Massacre", dał schronienie wielu kapelom; zostało to tak bardzo rozwinięte i po czterdziestu latach nadal działa.

Premiera Metal Massacre: The Story of the Legendary Album jest częścią serii programów z cyklu Heavy Metal Halloween, emitowanej przez AXS TV. Na liście prezentacji znajdują się różne filmy dokumentalne i koncertowe o takich artystach jak Ozzy Osbourne, Alice Cooper czy Judas Priest.

James: "Metal Massacre" i Brian to była ogromna część początków Metalliki. On zapoczątkował tak wiele karier ryzykując w młode zespoły...

Lars: Brian jest praktycznie takim samym gościem, jakim był czterdzieści lat temu, kiedy to wszystko się działo. Tak naprawdę to nic się nie zmieniło, poza tym, że jesteśmy po prostu starsi i trochę bardziej doświadczeni, mając na koncie kilka wzlotów i upadków. W głębi serca ten ogień wciąż płonie, tak jak zawsze płonął.

Overkill.plWaszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak