W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Month of Giving 2023: rozmowa z szefami chapterów dla So What! - część 1
dodane 26.06.2023 20:08:58 przez: Dudrix
wyświetleń: 1091
Maj 2023 był dla naszego chapteru niezwykle ważny, gdyż odbywała się trzecia już doroczna zbiórka pieniędzy przez lokalne chaptery na całym świecie w ramach akcji charytatywnej Month of Giving organizowanej przez fundację All Within My Hands. Była to niezwykle przyjazna i towarzyska rywalizacja o główną nagrodę. Wszystkie chaptery łącznie zebrały kwotę 58 768,21$. MASSter of Puppets zajął pierwsze miejsce drugi rok z rzędu, na drugim miejscu uplasował się chapter Harvesters of Utah, a kolejno dalej Virginia Fuel oraz nasz Overkill.pl. Z tej okazji Steffan Chirazi zebrał razem szefów wyżej wymienionych chapterów (Don Hammond, April Mancuso, Ted Doran i Michał Labocha) na Zoomie, aby odpowiedzeli na kilka pytań.Steffan Chirazi: Co zainspirowało cię i twój chapter w tym wyścigu organizowanym przez All Within My Hands? Najpierw panie…

April Mancuso (Harvesters of Utah): Jako fanka Metalliki jestem tutaj aby wspierać wszystko, co oni wspierają. To co dali mi przez całe życie w postaci muzyki i wszystko co zrobili, aby przejść przez dobre i złe chwile, to mała rzecz, którą mogę zrobić, aby odwdzięczyć się zespołowi. Ale ogólnie rzecz biorąc, praca charytatywna zawsze była częścią mojego życia. [AWMH] to coś trochę na większą skalę, gdzie mogę kontynuować pomaganie innym. Mocno wierzę, że jesteśmy tutaj wszyscy na tej planecie, aby pomagać sobie nawzajem, staram się zawsze znajdować na to sposoby, angażuje się w to i robię wszystko, co w mojej mocy.

Ted Doran (Virginia Fuel): W pewnym sensie zostałem przymusowo szefem chapteru. Dowiedziałem się, że nie będziemy już chapterem i pomyślałem „Co się tutaj dzieje?”. Więc wskoczyłem na miejsce szefa, skontaktowałem się z April i po prostu dołączyliśmy do akcji All Within My Hands. Nie uczestniczyliśmy w pierwszej edycji, ale w drugim i teraz w trzecim już się udało. Jedną z wielkich rzeczy jest dla mnie to, jak świat postrzega metalową społeczność; ludzie tego nie rozumieją. Podoba mi się pomysł, że widzą, jak robimy coś naprawdę dobrego na świecie i robimy coś większego niż my sami, a nawet większego niż Metallica. Mam na myśli, oczywiście, że zespół stojący za tym wszystkim jest świetnym dodatkiem i to właśnie wzbudziło moje zainteresowanie. Ale bardzo podoba mi się, co ta akcja robi dla wizerunku metalowej społeczności, fanów oraz samego zespołu.

Don Hammond (MASSter of Puppets): Zorganizowałem lokalną zbiórkę pieniędzy tutaj, w Nowej Anglii, w którą mocno zaangażowany był Tom Brady, gdy grał w Patriots. Zaangażowaliśmy się razem z żoną i mocno otworzyło nam to oczy. Cały ten aspekt celebrycki oczywiście był przyciągający uwagę, ale był to świetny program. Całość działa się mniej więcej w tym samym czasie, gdy powstało All Within My Hands. Fundacja, która jest zaangażowana w społeczność metalową, to bardzo niespotykane, ale potrafimy się z tym utożsamić. Podczas pierwszego Day of Service [główna inicjatywa AWMH w 2018 i 2019 r.] spotkałem w banku żywności ludzi, którzy teraz są jednymi z moich najlepszych przyjaciół.

Michał Labocha: Nie chcę używać wielkich słów, ale myślę, że Polacy jako naród mają tę umiejętność pomagania; jest to zakodowane w naszym DNA. Wiemy, jak to jest otrzymać pomoc w trudnych chwilach. Jesteśmy w Metallikowej społeczności, mamy wielu przyjaciół na całym świecie, jest to – jakby to powiedzieć – plemienne? Chcesz pomagać. To część bycia człowiekiem. Nie ważne kto, kiedy, gdzie i jak.

SC: Zanim powstało All Within My Hands, czy mieliście coś wspólnego z dobroczynnością, czy to w formie pieniężnej albo poświęcanie własnego czasu? Mike, wiem, że udzielałeś się w schronisku dla zwierząt, jest to fantastyczne. Zastanawia mnie reszta z was.

AM: Zawsze byłam zaangażowana w jakąś pomoc, zwłaszcza z naszym chapterem. Zawsze działaliśmy podczas Day of Service. Organizowaliśmy krwiodawstwo o nazwie All Within My Veins, już chyba trzy razy. Również poświęcałam czas w schroniskach dla zwierząt. Od prawie trzech lat jestem trzeźwa, co najmniej dwa razy w tygodniu pracuję z kobietami, które również starają się zachować trzeźwość. To ogromna część mojego życia. Month of Giving jest prawdopodobnie najbardziej stresującym miesiącem w roku [śmiech], ale było warto. Bardzo warto.

TD: Nie robiłem zbyt wiele przed tym. Przekazywałem datki tu i tam, kiedy czułem, że sprawa jest czymś, co mnie interesuje. Wpłaciłem trochę na fundusz Claddagh, który robili Dropkick Murphys, ale tak naprawdę nigdy się jakoś bardzo nie zaangażowałem. Współpracuję również z Departamentem Policji Hrabstwa Fairfax; pomagam przy wydarzeniach i innych rzeczach – płacą mi za to, więc trochę tak jak ty, Renée. Ale All Within My Hands przypadło mi do gustu i lubię rzeczy wspierane przez fundację. Rzeczywiste organizacje, które wybrałeś, aby przekazać pieniądze, wydają się naprawdę to doceniać. Fakt, że AWMH zbiera pieniądze i faktycznie coś z nimi robi, jest dla mnie ważną rzeczą. W wielu z tych organizacji charytatywnych nie wiesz, gdzie idą twoje pieniądze. Czuję, że pomagamy w tym przypadku.

DH: Mieliśmy przez lata rodzinną firmę a będąc w biznesie, zawsze zwracają się do ciebie różne organizacje z prośbą o pomoc. Mieliśmy więc różne organizacje, którym staraliśmy się pomóc. Jesteśmy wielkimi zwolennikami schronisk dla zwierząt; darowizny zawsze szły w tę stronę. To samo dotyczy lokalnych drużyn sportowych: drużyn Małej Ligi, sponsoringu piłki nożnej i hokeja i temu podobnych rzeczy. Wpłacanie pieniędzy na rzecz społeczności było czymś, z czym mój tata nigdy się nie wahał – wspieraniem ludzi, którzy wspierali nas jako lokalną firmę. Dla mnie to trwa do dziś, gdyż założyłem własną firmę. Ale teraz jest to w o wiele większym zakresie. Mój tata dwukrotnie przeszedł przeszczep nerki, więc wspieramy fundacje z tym tematem związane. Wraz z przeszczepami w grę wchodziło wiele leków i wiele problemów ze zdrowiem psychicznym jako skutki uboczne tego wszystkiego. Tak więc w ciągu ostatnich dwóch dekad staraliśmy się wspierać wszelkiego rodzaju różne obiekty związane z problemami lokalnej społeczności, sprawami rodzinnymi, ofiarami pożarów i tym podobnymi rzeczami. Zawsze chcę pomagać! Nigdy nie byłem bogatym człowiekiem i nigdy taką nie będę, ale czas może być równie ważny jak pieniądze. Więc cokolwiek mogłem zrobić, po to tu jesteśmy.

Koniec części 1. Druga część tłumaczenia wywiadu zostanie opublikowana na naszej stronie za kilka dni. Cały wywiad w języku angielskim można znaleźć tutaj.

Dudrix

Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak