W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Sam Carter z Architects o supportowaniu Metalliki
dodane 06.07.2023 09:03:11 przez: Dudrix
wyświetleń: 1519
W wywiadzie dla portalu Metal Hammer wokalista zespołu Architects, Sam Carter, opowiedział jak się czuje jako support podczas koncertów Metalliki na trasie M72.Co za koncert! Czy robisz coś, aby uspokoić swoje emocje?
SAM CARTER: Robimy to samo co zawsze, przede wszystkim upewniamy się, że wszyscy jesteśmy dobrze rozgrzani przed koncertem. Na 45 min lub godzinę przed koncertem zaczynamy się przygotowywać. Ja osobiście piję kilka margarit, może kieliszek tequili, żeby sprowadzić siebie na ziemię. Zawsze przed koncertem jestem trochę niespokojny.

Jaki punkt waszego koncertu był wyjątkowy?
SC: Raczej utwór Animals, widząc, że wiele osób po raz pierwszy słyszy ten numer. To po prostu taki wspaniały metalowy hymn, no wiesz, z pięściami w górze, wszyscy wymachują i wiwatują do niego. To była wspaniała chwila.

Jaka była twoja ulubiona część setu Metalliki?
SC: Być w Snake Pit i patrzeć, jak grają w Master Of Puppets. To był bardzo surrealistyczny moment być tak blisko.

A co sądzisz o okrągłej scenie Metalliki?
SC: Naprawdę nam się podobało. Nie doświadczyliśmy, czegoś takiego wcześniej, a oni byli dla nas tak niesamowici, całkowicie oczyścili scenę, abyśmy mogli chodzić, gdzie tylko chcieliśmy. Rozmawiałem z Hetfieldem przed koncertem, powiedział: „Wyjdź tam i ciesz się tym”, a ja na to: „Dam ci znać, jak poszło!” Ha ha! Ale tak, zdecydowanie fajnie było móc zagrać dla tych wszystkich osób na stadionie. To trochę tak, jakby grać jednocześnie dziewięć lub dziesięć różnych koncertów. Musisz po prostu sprawić, by wszyscy wokół krążyli w ruchu, więc zdecydowanie czułem się, jakbym przebiegł maraton pod koniec setu.

Jak myślisz, dlaczego Metallica jest nadal tak istotna w 2023 roku?
SC: Jeśli myślisz o zespole metalowym, myślisz od razu o Metallice. To definiujące gatunek legendy, które po tak długim czasie nadal wkładają dużo pracy w tworzenie niesamowitych albumów. Byli tak mili i gościnni dla nas i całej naszej załogi i nigdy tego nie zapomnę. Takie rzeczy sprawiają, że chcesz dać jeszcze lepsze show, bo czujesz się zainspirowany. Co za niesamowity zespół.


Architects występuje jako support dla Metalliki podczas pierwszego dnia na europejskich odcinkach trasy M72 zarówno w 2023 jak i w 2024. Polscy fani będą mieli szansę zobaczyć ich w akcji 5 lipca 2024. Zespół w Polsce będzie można również zobaczyć w tym roku - 30 lipca 2023 wystąpią na Letniej Scenie Progresji w Warszawie.

Dudrix

Waszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak