W
I
Ę
C
E
J

«

N
E
W
S
Ó
W
Too Far Gone? piątym singlem z albumu 72 Seasons
dodane 21.09.2023 14:15:52 przez: Marios
wyświetleń: 1595
Gdy 14 września br. dość niespodziewanie pojawiła się na kanale YouTube Metalliki zapowiedź premiery drugiego oficjalnego teledysku do utworu Too Far Gone?, nie połączyłem od razu kropek. Wydawało mi się, że najzwyczajniej w świecie zespół postanowił przedstawić fanom "prawdziwy" teledysk do utworu, który w momencie premiery krążka 72 Seasons zbierał jedne z najbardziej pochlebnych recenzji wśród słuchaczy. Sprawa jest dużo bardziej prozaiczna - dzień później w serwisach strimingowych pojawił się piąty singiel z 72 Seasons - Too Far Gone? właśnie...


Garść informacji dla tych wszystkich, którzy przegapili premierę wydawnictwa: cyfrowy singiel to oprócz wersji studyjnej utworu, także wersja koncertowa (debiut na żywo zagrany w Nowym Jorku 6 sierpnia 2023 roku). Na okładkę trafiło zdjęcie autorstwa Bretta Murraya - etatowego koncertowego fotografa Metalliki. Fotka wcale nie pochodzi z występu w East Rutherford. Murray wykonał tę fotografię 11 sierpnia 2023 roku w czasie koncertu w Montrealu.


W teledysku w roli głównej wystąpił natomiast Felipe Nunez - brazylijski zawodowy deskorolkowiec po podwójnej amputacji. Steffan Chirazi wraz z Renée Richardson poświęcili najnowszy odcinek The Metallica Report - oficjalnego podcastu Metalliki - właśnie premierze teledysku w reż. Coana "Buddy'ego" Nicholsa. Reżyser opowiedział o powstawaniu projektu i długiej pracy nad teledyskiem. Do audycji zaproszono też Jamesa Hetfielda i Roberta Trujillo, którzy opowiedzieli o tym, czym dla nich jest jazda na deskorolce i o inspiracjach, jakie czerpią z obserwowania tego, w jaki sposób Felipe nie tylko realizuje swoją pasję, ale też jest niesamowicie dobry w tym, co robi. Oczywiście historia duetu Hetfield/Trujillo w temacie deskorolki jest długa i znamienna w skutki, o czym czytaliście na Overkillu choćby tutaj i tutaj.

W audycji nie mogło zabraknąć także Tony'ego Hawka - ikony, inspiracji i źródła wszystkiego, co związane z uprawianiem skateboardingu. Hawk nie tylko udzielił rad początkującym pasjonatom tego sportu, ale podkreślił też, że wystąpienie w teledysku Metalliki pozwoliło mu w końcu skreślić właśnie to marzenie z listy życzeń!


Podcast w całości do odsłuchu tylko na Spotify:fotka z Instagrama Felipe Nuneza


Marios
Overkill.plWaszym zdaniem
komentarzy: 0
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Nikt nie skomentował newsa.
OVERKILL.pl © 2000 - 2024
KOD: Marcin Nowak